ČASHODN

Publikoval(a) Štěpán Ficík dne

Funkce ČASHODN v programu Excel kombinuje datum a čas do jediné hodnoty, kterou program Excel může použít v dalších výpočtech.

Syntaxe funkce ČASHODN

ČASHODN(datum; čas)
VB
  • datum a čas – jsou buďto hodnoty nebo odkazy na buňky obsahující hodnoty. Funkce vrací hodnotu, která kombinuje datum a čas ve formátu, který odpovídá nastavení formátu buněk. Pro přesnější kontrolu formátování může být formátování nastaveno ručně v buňce. Tato funkce se často používá pro sledování času a data, kdy byla provedena určitá akce nebo kdy dojde k určitému události.

Příklad použití funkce ČASHODN

Například, pokud chcete sledovat dobu trvání vaření jídla, můžete zadat datum a čas začátku vaření do jedné buňky a datum a čas konce vaření do druhé buňky. Poté můžete použít funkci ČASHODN pro vytvoření jediné hodnoty, která kombinuje datum a čas začátku a konce vaření. Tuto hodnotu můžete poté použít k výpočtu doby trvání vaření jídla pomocí aritmetických operací.

Například, pokud je datum a čas začátku vaření v buňce A1 a datum a čas konce vaření v buňce B1, můžete použít následující vzorec

=B1-A1
JavaScript

Tento vzorec vypočítá rozdíl mezi hodnotou ČASHODN v buňce B1 a hodnotou ČASHODN v buňce A1, což představuje dobu trvání vaření.


0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d bloggers like this: