Atlassian Confluence cloud nyní zdarma

Publikoval(a) admin dne

Confluence od Atlassian je jedním z nejrozšířenějších nástrojů pro správu interní dokumentace pro střední a velké podniky po celém světě. Její cloudová verze Confluence Cloud je nyní nově zdarma pro týmy, které mají méně než deset členů. I přes to, že Atlassian nastavil u této verze zdarma několik relativně zásadních omezení, je to jednoduše jedna z nejlepších zpráv pro malé týmy a startupy. Pokud by vás použití Confluence lákalo, ale nevíte, kde začít, můžete se podívat na náš kurz Atlassian Confluence. 

Ceny a kategorie Atlassian Confluence 

Pro standard a Premium úrovně Atlassian nabízí standardní slevy, dle počtu uživatelů (úrovně jsou rozdílné pro měsíční/roční platby předplatného a také pro Cloud/Server verzi Confluence). Pokud vás zajímá přehlednější rozpad cen, podívejte se na oficiální ceník na webu Atlassian. 

https://www.atlassian.com/software/confluence/pricing 

   Free   Standard   Premium  
   0 Kč
Vždy 
114 Kč / uživatel / měsíc
počáteční cena 
228 Kč / uživatel / měsíc
počáteční cena 
Počet uživatelů  Až 10 uživatelů  Až 5 000 uživatelů  Až 5 000 uživatelů 
Neomezené prostory a stránky       
Oprávnění stránek a prostorů        
Makra       
Stromová struktura stránek       
Verzování stránek       
Šablony stránek a projektů       
Aplikace a integrace       
Anonymní přístup        
Admin key         
Analytics         
Inspect permissions         
Copy space permissions         
IP allowlisting         
External collaboration         
Audit log        
99.9% dostupnost         
Úložiště  2 GB  250 GB  Neomezené úložiště 
Podpora  Komunitní podpora  9-5 Standardní podpora  24/7 Premium podpora 

 

Omezení Confluence zdarma 

Confluence je nyní sice zadarmo, ale bude vás to přece jenom něco stát. Atlassian se rozhodl omezit některé funkce, které jsou dostupné v plné verzi. Naštěstí se ale nemusíte ničeho obávat. Atlassian Confluence ořezal tím způsobem, že nebudete moci používat funkce, které jsou potřebné spíš pro velké týmy a Enterprise použití. 

Hlavním omezením, na které narazíte, je nemožnost nastavovat uživatelských oprávnění pro jednotlivé prostory (ať už skupinové nebo pro jednotlivé uživatele). Stejně tak nemáte možnost nastavovat oprávnění pro samotné stránky (pro všechny, pro čtení, nebo omezené čtení a zápis na uživatele). 

Ani jedno z těchto omezení uživatele zásadně nelimituje v používání této aplikace. Atlassian zvolil omezení u těch funkcí, které jako malý tým málo kdy využijete a pokud po nich opravdu toužíte, musíte si holt zaplatit plnou verzi aplikace. 

Zřízení účtu Atlassian Confluence 

Pokud si chcete Confluence nezávazně vyzkoušet. Stačí se pouze zaregistrovat na webu Atlassian a vyplnit pár základních údajů o vašem účtu. Nikdo pro vás nebude chtít kreditní kartu k trial verzi, takže se nemusíte bát vyplnit opravdové údaje. Výsledkem bude vaše vlastní stránka Confluence s adresou ve tvaru mujweb.atlassian.net. 

https://www.atlassian.com/try/cloud/signup?bundle=confluence 

Budoucnost ekosystému Atlassian Cloud 

Musím jednoduše uznat, že zpřístupnění Confluence Cloud zcela zdarma pro malé týmy je krok správným směrem. Ještě pár měsíců zpět jste museli i pro malý tým 3-10 lidí buď platit měsíční poplatek, nebo si nají jinou alternativu zdarma (google docs?). Nyní může tým do deseti uživatelů používat Confluence jenom s drobným omezením. 

Ať se na to dívám z jakékoliv strany, pokud Atlassian dokáže nalákat uživatele a startupy na tuto platformu hned na začátku, je veliká pravděpodobnost že pokud daná firma nebo projekt uspěje, bude na platformě i nadále pokračovat a stane se z něj platící zákazník. 

Co nás čeká dál? V nejbližších měsících by mělo dojít i ke změně platebních modelů pro služby Jira Software, Jira Service Desk, Jira Core které Atlassian oznámil na svém blogu „Reaching new heights in the cloud“ který byl publikován v září 2019. Budoucnost pro malé týmy tedy vypadá více než růžově, pokud Atlassian své sliby dodrží a dostane se nám verzí zdarma pro všechny jejich hlavní aplikace. 

Kategorie: Atlassian

2 komentáře

Petr Kadaník · 31 prosince, 2022 v 6:56 pm

Prave jsem si zalozil Confluence Cloud zdarma a mam potiz zmenit jazyk na cestinu.
Nedovoli mi to0 zmenit v nastaveni.
Pise to: Temporarily, currently only sysadmin can change indexing language and reindex all documents. Contact Atlassian Support if you need help.

V tuto chvili nevim kdo je sysadmin, a ani nevim koho o zmenu pozadat.
Vlastne hlavne nevim, zda CLOUD free verze podporuje cestinu.

  Lubomír Rýgl · 10 února, 2023 v 12:34 pm

  Dobrý den, cloud free verze češtinu podporuje. Pravděpodobně bude potřeba přepnout zobrazení pro Vašeho uživatele.

  1) Klikněte na ikonu Vašeho uživatele (vpravo nahoře)
  2) Vyberte možnost Settings
  3) Otevře se Vám okno s nastavením vašeho účtu kde jako první položka by mělo být zobrazeno
  4) Pod položkou Language by měl být odkaz na další nastavení „Visit the new Account Preferences page to change your language.“ – Klikněte na odkaz
  5) Na následující stránce vyberte ze seznamu Language -> Čeština – Confluence by se měla automaticky aktualizovat na českou verzi.

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d bloggers like this: